Türkiye
Türkiye
Avrupa
Pazartesi - Cuma / 09:00 - 18:30
|
info@internakliyat.com
|
444 61 85
Pazartesi - Cuma / 09:00 - 19:00
|
info@internakliyat.com
|
444 61 85

Yurtdışı Ev Taşıma Firmaları

Yurtdışına ev taşıma firmaları; uluslararası alanda zati eşyaları taşıma yetki ve belgelerine sahip olan firmalardır. Bu firmalar hem donanım hem de teknik açıdan gelişkin firmalardır.

Yurtdışına Ev Taşıma Firmaları
Yurtdışına Ev Taşıma Firmaları

Yurtdışına Ev Taşıma Firmaları

Yurtdışına ev taşıma firmaları; ev eşyalarını ülkeler arasında taşımak isteyen insanlara çözüm oluşturma amacıyla hizmet veren firmalardır. Bu firmaları yurtiçi taşıma yapan firmalardan ayıran özellik yetki ve belge sahibi olmalarıdır. Gümrükleme için firmaya verilen yetkiler ile uluslararası ev taşıma işlemi gerçekleştiren firmalar, aynı zamanda gerekli belgelere de sahip olmalıdırlar. Örneğin karayolu taşımaları için ‘C3 Yetki Belgesi’ne sahip olmalılardır. Denizyolu ev eşyası taşımalarında ise geniş bir liman ağına sahip olmalılardır. Havayolu Taşımalarında ise IATA üyesi olmaları gerekmektedir.

Bu belge ve yetkileri elinde bulunduran yurtdışına ev taşıma firmaları ayrıca teknik açıdan da gelişkin olmalıdırlar. Uzman personel kadroları, yüksek güvenlikli paketleme desteği ve gelişkin gümrük departmanlarına sahip olmalıdırlar. Kaliteli hizmet verme açısından burada bahsettiğimiz özellikler önemli kriterleri oluşturmaktadırlar.

Yurtdışına Ev Taşıma Firması Seçimi

Yurtdışına ev taşıma firması seçimi yaparken yukarıda belirttiğimiz özellikleri taşıyan firmaları seçmek, taşıma esnasında karşılaşılacak problemleri ortadan kaldıracaktır. Fakat ayrıntılara indiğimizde karşımıza birçok kriter çıkmaktadır. Bunlardan ilki; firmanın forwarder firma olup olmaması. Yani firmanın kendi araç ve ekipleriyle taşıma işlemini gerçekleştirip gerçekleştirmemesidir. Eğer kendi ekip ve araçlarıyla çalışmayan bir firmayla çalışıyor iseniz birçok problem ile karşılaşma riskiniz ortaya çıkmaktadır. İkinci dikkat edilecek husus ise firmanın yurtdışına ev taşıma için gerekli belgeleri ve iyi bir gümrük departmanının olup olmaması. Eğer bir yurtdışına ev taşıma firması belge sahibi değilse, taşıma işlemi gerçekleştiremez. Üçüncü olarak ise iyi bir firma size birçok referans sunmalıdır. Genel olarak bir firmanın güvenilirliği daha önce yaptığı işlerle belirlenmektedir. Sunulan referanslar ile firmaya ait daha önce gerçekleşmiş çalışmalara dair bilgi edinmek yararlı olacaktır.

İnter Lojistik Grubu olarak 1997 yılından beri ev eşyası taşıma ve depolama alanında, hiçbir şikayet almadan hizmet vermekteyiz. Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Benzer İçerikler

Yorum yazmak ister misiniz?

Sohbeti Başlat
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?