Türkiye
Türkiye
Avrupa
Pazartesi - Cuma / 09:00 - 18:30
|
info@internakliyat.com
|
444 61 85
Pazartesi - Cuma / 09:00 - 19:00
|
info@internakliyat.com
|
444 61 85

Yurtdışına taşınma; artık günümüzün popüler konuları arasında yer almaktadır. Gelişen hayat standartları artık insanların istedikleri ülkede yaşamasına olanak tanımaktadır.

yurtdisina-tasinma
yurtdisina-tasinma

Yurtdışına taşınma; bir taşınma biçimi olarak çağımızda oldukça yaygınlaşmış bir yöntemdir. Dünya genelinde ve ülkemizde yükselen hayat standartlarının bir getirisi olarak, insanlar artık istedikleri ülkenin, istedikleri şehrinde yaşamlarını sürdürebilmektedir. Meslek gruplarının dünyanın birçok yerinde yaygınlaşmış olması, global firmaların aynı meslek gruplarından birçok insanı dünyanın çeşitli yerlerinde iş gücü olarak çalıştırması, artık birçok insanın sevdiği şehir veya ülkeye taşınmasını sağlamaktadır. Bu durumun sonucunda ise yurtdışına taşınma, günümüz popüler konuları arasına adını yazdırmıştır.

Yurtdışına Taşınma Yöntemleri

Yurtdışına ev taşıma yöntemleri; taşınacağınız ülkeye göre değişmekle birlikte, en yaygın şekilde 3 taşıma yöntemi ile gerçekleşmektedir. Bunlar; karayolu ev eşyası taşımaları, denizyolu ev eşyası taşımaları, havayolu ev eşyası taşımalarıdır. Bu taşıma yöntemlerinden herhangi birini seçerken, eşyalarınızın coğrafi konumu ve teslim süreleri göz önünde bulundurularak, taşıyıcı firma tarafından size en uygun seçenek tavsiye edilecektir.

1)Karayolu Ev Eşyası Taşımaları

Bu taşıma yönteminde, eşylarınızın bulunduğu coğrafi konuma göre bir seçenek olma durumundadır. Çoğunlukla Türkiye’den Avrupa’ya gerçekleştirilecek olan uluslararası ev eşyası taşımalarında tercih edilen yöntem, karayolu parsiyel taşıma ve karayolu ekspres taşıma olarak iki ayrı taşıma biçiminde uygulanmaktadır.

2)Denizyolu Ev Eşyası Taşıma

Bu taşıma yöntemi, eşyalarınızın deniz aşırı ülkelere taşınması ihtiyacına çözüm üretmektedir. Çoğunlukla Amerika, Kanada ve Avustralya’ya gerçekleştirilecek ev eşyası taşımalarında bu yöntem kullanılmaktadır. Denizyolu ev eşyası taşımalarında ise; komple konteyner taşıma ve parsiyel taşıma olarak iki seçenek bulunmaktadır.

3)Havayolu Ev Eşyası Taşıma

Havayolu ev eşyası taşıma; az miktarlı eşyalarınızın, hızlı bir biçimde dünyanın dilediğiniz noktasına nakli için gerçekleştirilen bir yöntemdir. Bu işlemdeki en belirleyici etken; taşıyacağınız eşyalarınızın IATA tarafından belirlenen uluslararası evden eve nakliyat standartlarına uygunluğu olacaktır.

 

Yurtdışına Taşınmadan Önce İşinize Yarayacak Pratik Bilgiler

  • Hangi eşyalarınızı taşıyacağınıza karar verin
  • Taşınacağınız ülke ile ilgili; oturum, evrak, ev tutma gibi işlemlerin nasıl ilerlediğini öğrenin
  • Yurtdışına zati eşya taşıyan firmalar ile görüşüp, size en uygun taşıma biçimini belirleyin
  • Yurtdışına zati eşya taşıyan bir firma ile anlaşıp, taşınma tarihinizi planlayın

 

Yurtdışına Taşınma Tarihinizi Planlamak

Yurtdışına taşınma tarihi; bütün taşınma işlemlerinizde en önemli aşamayı oluşturmaktadır. Anlaştığınız firma ile birlikte bu tarihi, eşyalarınızın teslim süresini ve sizin eşyalarınıza ihtiyacınız ölçüsünden kararlaştırıyor olmanız işinizi çok kolaylaştıracaktır. Aksi takdirde, yapacağınız kötü bir program planlaması, adaptasyon problemlerine yol açabilecektir. Bu konuda anlaştığınız firmanın size bildireceği teslim sürelerini öğrenmeniz, taşındığınız ülkede bulunacağınız tarihe göre bir plan oluşturmanız önemli olacaktır.

 

Yurtdışına Taşınırken Yanımda Ne Götürmeliyim?

Yurtdışına taşınırken, taşımayı planlayacağınız eşyaların seçiminde birkaç etkili faktör bulunmaktadır. Bunlardan ilki, taşımayı planladığınız eşyanın tahminen ne kadar kullanım ömrünün kaldığıdır. Bu faktörü taşınacağınız ülke ile Türkiye fiyatlarının karşılaştırmasıyla değerlendirebilirsiniz. Örneğin; bir koltuğun yaklaşık 1 yıl kadar bir kullanım ömrü kaldıysa ve siz Türkiye’den Almanya’ya taşınıyorsanız, Türkiye’den yeni bir koltuk almak, mali açıdan ilerleyen dönemde sizi rahatlatacaktır. Bu sebeple yurtdışına taşımalarda, yanınızda götüreceğiniz eşyaların iyi seçimi önemli bir başlıktır.

 

Yurtdışına Ev Eşyası Taşıma Firmaları

Yurtdışına ev eşyası taşıma firmaları; Türkiye içerisinde C3 yetki belgesi (Uluslararası ve Yurtiçi Zati Eşyası Taşımacılığı Belgesi) mevcut olan firmalardır. Bu firmalar yurtiçi ve uluslararası alanda zati eşya taşıma hakkına sahiptirler. Bu firmalar ile yurtdışı ev taşıma hizmetimizden yararlanmanız ve bizimle taşımanın akıbeti açısından yararlı olacaktır. Aynı zamanda aracı bir firma ile taşınmamanız, mali açıdan daha düşük bütçeler ayırmanızı gerektirecektir.

 

İnter Lojistik Grubu ile Yurtdışına Taşınma

İnter Lojistik Grubu; kurulduğu 1997 yılından günümüze, ana faaliyet alanı olarak zati eşya taşımacılığı gerçekleştirmektedir. Zati eşyaların yurtiçi ve uluslararası taşınmasında ve depolanmasında, tam donanım, profesyonel kadro ve özmal araçlar ile sizlere hizmet vermektedir. Yurtdışına taşınmalarınızda ailenizin en iyi çözüm ortağı olan İnter Lojistik Grubu; ayrıntılı bilgi ve fiyatlandırmalar için sizlere bir telefon kadar uzaktadır.

Benzer İçerikler

Yorum yazmak ister misiniz?

Sohbeti Başlat
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabilirim?